Kuidas kasvatada ettevõtte käivet ja kasumit?

Avaleht / blog / Kuidas kasvatada ettevõtte käivet ja kasumit?

Kuidas kasvatada ettevõtte käivet ja kasumit?

Ühe äriettevõtte jaoks on oluline leida pidevalt võimalusi oma käibe ja kasumi kasvatamiseks. Alati pole see nii lihtne, kuid võimalusi leiab mitmeid. Ettevõtte käibe ja kasumi suurendamiseks tuleb leida üles võimalused tulude suurendamiseks ning kulude vähendamiseks. Leida tuleb just enda ettevõttele sobiv strateegia ning alustada selle elluviimist süsteemselt.

 

Kasvustrateegiad, mis kasvatavad ettevõtte käivet ja kasumit:

Suurenda oma töötajate produktiivsust ja müügikasvu– tunnusta töötajate panust kasumlikkuse tõstmisel, et sinu töötajad teaksid täpselt, mida sa neilt ootad. Koolita neid paremini müüma/teenindama ning lisa- , juurde-, kaasamüüki tegema olemasolevatele klientidele. Leia koolituste läbiviimiseks endale hea koostööpartner, kes mõistab sinu ettevõtet ja selle eripärasid.

Klienditeenindus – arenda oma klienditeenindus järgmisele tasemele ja koolita oma klienditeenindajaid pakkuma klientidele mitte tavalist teenindust vaid erilist teenindust. Eestis on palju tavalist teenindust ning eristumiseks on vajalik oma klientidele pakkuda erilist klienditeenindust.

Turundusstrateegia, mis kasvatab klientide arvu:

Turundustegevused – Turundust ei ole võimalik lihtsalt ära teha. See on pidev protsess, mis on ettevõtte igapäevase tegevusega kooskõlas. Oluline on selle juures teada täpselt oma klienti ning mida ta väärtustab ja sellest lähtuvalt üles ehitada oma turundusstrateegiad.

Leia uusi kliente – uued kliendid saavad kaasa aidata ettevõtte kasvamisele.

Leia uusi sihtgruppe või turge – vaata laiemalt, kes Sinu ettevõtte poolt loodavat väärtust veel võiksid vajada.

 

Kulustrateegiad, mis vähendavad kulusid:

Vähenda otseseid kulusid – veenduge, et teil on oma ettevõtte jaoks parimad tarnijad ning te saate neilt tooted/teenused suurepärase hinnaga. Kui see täna nii ei ole, siis pidage maha nendega läbirääkimisi.
Vähendage laoseisu – varude pidev kontroll on hea viis oma ettevõtte sujuvamaks muutmiseks ja kulude vähendamiseks.
Vähendage kaudseid kulusid – juhendage oma personali, et ei tekiks üleliigseid kulusid ja vigu ettevõtte töös, mis toovad kaasa täiendavaid kulusid. Jälgige ja mõõtke, millised turundustegevused toovad teile tulemused ja millised mitte.

Prioritiseeri oma strateegiad
Kui sa oled enda ettevõttele sobivad strateegiad välja valinud, siis sea nad tähtsuse järjekorda. On hea kirjutada iga strateegia juurde ka eesmärk ning tegevuskava selle strateegia ellu viimiseks.

Partnerite kaasamine
Soovitame leida kindlasti endale head partnerid, kes saavad sinu ettevõttel aidata välja valida õige strateegia elluviimiseks. Ise kõike selgeks õppida ja igapäevaselt rakendada ei jõua ning pole ka mõistlik. Oma klientidel oleme soovitanud partneritena kaasata nii koolitusettevõtet kui ka turunduspartnerit. Need kaks valdkonda arenevad kiirest ning enda kursis hoidmine nende valdkondadega on ajamahukas ning kulukas.
Professionaalne partner leiab alati võimaluse ettevõtte käibe, kasumi ja professionaalsuse kasvuks. Oluline partnerite kaasamisel on teada seda, millised on partneri kogemused antud valdkonnas ning kas ta mõistab just sinu ettevõtte eripära ja suudab seda ka edasi anda.

1+

Värsked postitused

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA